Větrovy

Naučná stříbrná stezka Tábor - Horky - Větrovy

Vítejte na portálu Naučné stříbrné stezky Tábor-Horky-Větrovy

Rok 2015 byl rok Hýlačky

Jednou z nejočekávanějších a nejsledovanějších akcí na Táborsku byla stavba a otevření nové Hýlačky. Stavba, která od počátků architektonické soutěže, přes stavbu a ukončení projektu vyvolávala emoce a názory. V tomto článku najdete zásadní události z roku 2015 a reportáže o Hýlačce a Naučné stříbrné stezce.

01.01.2016

Běh stříbrnou stezkou 2015 - V. ročník

Zveme vás již na jubilejní pátý ročník Běhu stříbrnou stezkou, který se bude konat na svátek v úterý 17. listopadu!

06.11.2015

Otevření nové Rozhledny Hýlačka

Dne 1. srpna byla slavnostně otevřená nová Hýlačka. Po několika letech sbírek, čekání a přípravných prací jsme se konečně dočkali. Na otevření se sešlo přes 400 lidí a v článku si můžete prohlédnout několik fotografií z této významné události!

14.08.2015

Foto: Oslava slunovratu – “Ve světle husitských slavností” (IV. ročník)

Čtvrtý ročník Oslavy slunovratu (20.06.2015) je za námi a nezbývá než rekapitulovat. Organizačně to letos bylo opravdu náročné! Ne, že bychom nebyli připraveni, ale počasí hraje u těchto open-air akcí velkou roli. V minulých letech jsme se úspěšně vyhli bouřkám, letos to bylo jak na houpačce! Ještě hodinu před začátkem akce pršelo a my se rozhodovali co dál. Nakonec jsme se rozhodli to risknout a nepřipravit vás o tuto akci. A dobře...

26.06.2015

Oslava slunovratu - "Ve světle husitských slavností" (IV. ročník)

Připravili jsme pro vás již čtvrtý ročník Oslavy slunovratu! Klub Stříbrné naučné stezky, Výbor příměstské části Horky a Táborské soukromé gymnázium vás zvou tuto sobotu 20. června na Horky nebo Větrovy. Přijďte a staňte se součástí této akce. Buřty, rytíři, strašidla, trubači, taneční vystoupení, ohňová show, ohňostroj a mnohem více je pro vás připraveno od 19:30 hodin večer! 

16.06.2015

Foto: Odemykání naučné stříbrné stezky 2015 (09.05.2015)

V sobotu 9. května jsme pro vás připravili další z tématických pochodů stezkou s výkladem. Kromě klasického povídání o dolování jste se nejvíce ptali na rozhlednu Svobody Hýlačka, její současný stav a budoucí podobu, kdy bude otevřena atp. Zároveň dorazila Česká televize, která připravuje do svého pořadu “Gejzír” reportáž o naší stříbrné stezce.

28.05.2015

Odemykání Naučné stezky 2015 (9. května)

Putujte opět s námi! Sejdeme se v 9:00 u panelu č. 1 u Hotelu Lázně v Čelkovicích, odkud půjdeme po stezce až na Větrovy. Celým putováním budou provázet autoři stezky: Ing. Jan Komzák  a Mgr. Marek Švadlena.

22.04.2015

Foto: Oslava slunovratu - "Přepadení nádražní krčmy" (III. ročník)

Už potřetí jsme se setkali na louce na Horkách, kde se letošní Oslava slunovratu nesla v tématu “Přepadení nádražní krčmy Horky-Větrovy”. Připravili jsme pro Vás opravdu bohatý program, samozřejmě pro děti i dospělé. Strašidla, desperáti, taneční vystoupení, ohňostroj, opékání buřtů, Císařský regiment, ohňová a barevná show, prezentace o Hýlačce, připravované stavbě rybníčku na Horkách i krátký slideshow o dolování v této oblasti. Setkalo se nás letos...

27.06.2014

Oslava slunovratu - "Přepadení nádražní krčmy" (III. ročník)

V sobotu 21.06.2013 se už potřetí sejdeme, aby jsme oslavili Slunovrat/Svatojánský večer. Na letošní ročník jsme připravili opět bohatý program pro děti i dospělé, občerstvení je zajištěno. Místo konání bude opět na louce „Janura“ na Horkách u železničního přechodu přes trať. Oba výbory příměstských částí Horky a Větrovy Vás srdečně zvou!

10.06.2014

Foto: Velikonoční sousedská sekanice 20.04.2014

Na Velikonoční neděli se na Větrovech udála společenská a přátelská soutěžní akce o nejlepší sekanici. Soutěžící se do výroby pustili s "chutí" a i my, hlasující návštěvníci jsme se též do ochutnávání pustili s vervou. Fotky v galerii.

05.05.2014